Funkcionalismus, design, škola, trh. Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního designu

NázevČísloSkladCena
Funkcionalismus, design, škola, trh. Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního designuVSUP001Prodáno
395 Kč
ISBNAutorPřekladatelNakladatelJazykStránekRok vydání
9788087474488Jan Michl Vysoká škola uměleckoprůmyslová
Czech3272012
ŠířkaVýškaVáha
16,50 cm24,00 cm 0,85 kg

Druhé revidované a rozšířené vydání knihy Tak nám prý forma sleduje funkci (VŠUP 2003). Kniha zahrnuje výbor Michlových odborných prací; hlavním tématem je kritické vyrovnávání se s myšlenkami modernismu a funkcionalismu, které dodnes formují odborný pohled na svět designu i současnou designérskou praxi. Publikace si klade za cíl posílit realistickou, neutopickou teorii ...

Druhé revidované a rozšířené vydání knihy Tak nám prý forma sleduje funkci (VŠUP 2003). Kniha zahrnuje výbor Michlových odborných prací; hlavním tématem je kritické vyrovnávání se s myšlenkami modernismu a funkcionalismu, které dodnes formují odborný pohled na svět designu i současnou designérskou praxi. Publikace si klade za cíl posílit realistickou, neutopickou teorii designu, a tím přispět k lepšímu pochopení povahy designérské činnosti. Práce má navíc ambice poskytnout, skrze realistickou teorii designu, prolegomena pro dějepisný přístup jak na poli moderního designu, tak moderní architektury. Obrací se ke studentům designu a praktikujícím designérům, k publiku, které hledá hlubší pochopení fenoménu designu, i k odborníkům akademické orientace. V koedici s nakladatelstvím Barrister & Principal.
……………………………………………
Jan Michl od roku 1981 žije v Norsku, kde působí jako profesor teorie a dějin designu na Vysoké škole architektury a designu v Oslo (Arkitektur- og designhogskolen i Oslo / AHO). Zároveň vyučuje dějiny a teorie designu na oddělení Mediedesign při Fakultě výpočetní techniky a mediální technologie Gjovik University College Norsko. Publikuje v češtině, norštině a angličtině. Jeho hlavním badatelským zájmem jsou teorie a praxe funkcionalismu v designu a architektuře a alternativy k modernismu.

Načítám data