Josef Gočár

NázevČísloSkladCena
Josef GočárTIT0082
2 475 Kč
ISBNAutorPřekladatelNakladatelJazykStránekRok vydání
978-80-86652-44-3Zdeněk Lukeš (et al.)Mimi Rogers TITANIC
Czech + English summary4402010
ŠířkaVýškaVáha
25,00 cm29,00 cm 2,50 kg

Architekturu Josefa Gočára, jeho urbanistické projekty, nábytkovou a interiérovou tvorbu i jeho spolupráci s významnými výtvarníky – dílo úctyhodné už jen prostým soupisem prací – přibližuje autorský tým respektovaných historiků umění a špičkových fotografů stejně jako množství původních plánů, studií a archivních fotografií.

Jako největšího českého architekta 20. století vyhodnotila před časem Josefa Gočára anketa mezi architekty současnými. K 70. výročí jeho úmrtí vychází dotisk výpravné monografie představující v úplnosti jeho tvorbu, která prošla složitým vývojem od secese, přes modernu, kubismus, národní dekorativismus, tzv. holandský racionalismus a moderní klasicismus až po avantgardní styly – konstruktivismus a funkcionalismus.

Jeho architekturu a urbanistické projekty, nábytkovou a interiérovou tvorbu i jeho spolupráci s významnými výtvarníky – dílo úctyhodné už jen prostým soupisem prací – přibližuje autorský tým respektovaných historiků umění a špičkových fotografů stejně jako množství původních plánů, studií a archivních fotografií.

Načítám data