Foto/montáž tiskem

NázevČísloSkladCena
Foto/montáž tiskemKANT0811
1 350 Kč
1 300 Kč
ISBNAutorPřekladatelNakladatelJazykStránekRok vydání
Jindřich Toman Kant
CZ3762009
ŠířkaVýškaVáha
23,50 cm28,00 cm 2,00 kg

Monografie podává široce koncipovaný přehled užití fotografie a fotomontáže v českých tiskových médiích s důrazem na dvacátá a třicátá léta 20. století.

Badatelsky koncipovaný text doprovází 365 ilustrací; 376 stran; jedná se o druhý díl monografické řady Moderní česká kniha.

Monografie podává široce koncipovaný přehled užití fotografie a fotomontáže v českých tiskových médiích s důrazem na dvacátá a třicátá léta 20. století. Toto období je charakterizováno dramatickým průnikem fotografie a fotomontáže do knižních obálek, knižní ilustrace a obrázkových časopisů. Výsledkem je specifická vizuální kultura spočívající na fotomechanické reprodukci—individuální fotografie je nyní zastíněna tištěným produktem. V deseti kapitolách je nově analyzována nejen klasická tvorba poetismu, ale i kultura pohlednic, humorných fotomontáží, levicové propagandy a fotoilustrované lyriky. Autor je profesorem Michiganské univerzity. Badatelsky koncipovaný text doprovází 365 ilustrací; 376 stran; druhý díl monografické řady Moderní česká kniha.

Načítám data