Typografická písma Vojtěcha Preissiga

NázevČísloSkladCena
Typografická písma Vojtěcha PreissigaVSUP014Prodáno
299 Kč
ISBNAutorPřekladatelNakladatelJazykStránekRok vydání
Otakar Karlas Vysoká škola uměleckoprůmyslová
Czech322009
ŠířkaVýškaVáha
21,00 cm32,50 cm 0,35 kg

Publikace je věnována typografickým písmům významného českého grafika, malíře, ilustrátora, typografa a pedagoga Vojtěcha Preissiga. Ve stručném medailonu jsou uvedena základní data o životě a tvorbě Vojtěcha Preissiga. Vlastní text publikace je zaměřen především na ta Preissigova písma, která postupně vznikala v průběhu jeho působení ve Spojených...

Publikace je věnována typografickým písmům významného českého grafika, malíře, ilustrátora, typografa a pedagoga Vojtěcha Preissiga. Ve stručném medailonu jsou uvedena základní data o životě a tvorbě Vojtěcha Preissiga. Vlastní text publikace je zaměřen především na ta Preissigova písma, která postupně vznikala v průběhu jeho působení ve Spojených státech amerických.

Některá z těchto písem jsou poprvé (od r. 1925) představena ve vysoce kvalitních reprodukcích a na velkorysém formátu. Pozornost je v textu věnována zejména Preissigově antikvě – prvnímu realizovanému původnímu československému typografickému písmu.
Cílem této publikace bylo adekvátní formou uveřejnit unikátní soubor původních písmových návrhů Vojtěcha Preissiga s odborným komentářem autora celého projektu. Publikace je určena nejenom grafickým designérům a studentům tohoto oboru, ale i zájemcům o písmo a typografii z řad širší odborné veřejnosti.

Načítám data