Artists for Tichý / Tichý for Artists

NameModelStockPrice
Discount 20.4%
Artists for Tichý / Tichý for ArtistsPART0221
490 Kč
390 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
Bazon BrockKateřina Coufalová Tichy Ocean Foundation
Czech + English 6532013
WidthHeightWeight
15,50 cm22,50 cm 1,70 kg

Katalog stejnojmenné výstavy.
Rozsáhlá odborná publikace s texty kurátora Zdenka Felixe, autorů Bazona Brocka, Noemi Smolik, Cory Waschke a Romana Buxbauma.
Každému umělci a umělkyni je věnována samostatná část, doprovázená vybranými reprodukcemi artefaktů. Tento česko-anglický katalog má sloužit jako svého druhu encyklopedie současného mezinárodního umění a zároveň jako průvodce výstavou.

Sbírka nadace Tichy Ocean "Artist for Tichy - Tichy for Artists" je založena na principu výměny. Umělci z celého světa vyměňují své práce za fotografie Miroslava Tichého (1926-2011), který sám myšlenku výměny inicioval. Když jej v roce 1992 v Kyjově navštívil rakouský malíř Arnulf Rainer, odmítl mu Tichý prodat byť jedinou ze svých prací, výměně se však nijak nebránil. Tak vznikla postupně rozsáhlá sbírka, která má jedno společné: Všechna vyměněná díla pocházejí od umělců, kteří obdivují nejen Tichého práci, ale také jeho osobní postoj, vyhýbající se veřejnému uznání a řídící se pouze obsesí a tvůrčí vůlí. Tichý se stal umělcem umělců.

Načítám data