Bytosti jménem houba

Kniha Pavla Jiráska: Bytosti jménem houba
NameModelStockPrice
Discount 36.03%
Bytosti jménem houbaJIR0013
1 290 Kč
825 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
9788074671036Pavel Jirásek Arbor vitae
CZ2722016
WidthHeightWeight
18,50 cm25,50 cm 1,10 kg

Koncept autorské publikace Bytosti jménem houba vyrůstá z českého fenoménu – z mykofilní orientace národa, kde se houby obecně těší široké pozornosti, počínaje jejich sběrem a konče jejich vstupem do poezie, hudby, filozofie a nakonec i do osudů lidí. 
Nový soubor přibližně sta básní a stejného počtu fotografií Pavla Jiráska (nar. 1963), hudebníka, spisovatele, scenáristy a režiséra je „lidským atlasem hub“, ve kterém se propojuje společenství lidí s tajemnou lesní říší. Promluvy k houbám, z nichž každá má více významových rovin, jsou srozumitelnými a pokornými meditacemi o tom, jaké poselství může člověku každá z hub odhalit. 

Fotografie hub vznikaly na klasický filmový materiál a díky použití sestav lup s možností optických klamů jsou vlastně jakýmisi abstraktními portréty hub, kdy zaniká jejich jednoznačná atlasová podoba ve prospěch jejich podoby univerzální, houby jako nositele tajemství, symbolu a magie. 
Tvarově a barevně různorodé houby tak transformují svoji podstatu a mění se ve svébytné abstraktní objekty, které na sebe berou podobu něčeho obecného a kosmického.

Kniha Pavla Jiráska: Bytosti jménem houba Kniha Pavla Jiráska: Bytosti jménem houba Kniha Pavla Jiráska: Bytosti jménem houba Kniha Pavla Jiráska: Bytosti jménem houba Kniha Pavla Jiráska: Bytosti jménem houba Kniha Pavla Jiráska: Bytosti jménem houba Kniha Pavla Jiráska: Bytosti jménem houba
Načítám data