Helmut Newton Sumo

Helmut Newton Sumo
NameModelStockPrice
Helmut Newton Sumo2
3 790 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
9783836517300June Newton (ed.)Clara Drechsler, Anne Le Bot Taschen
EN / DE / FR 4642009

SUMO představuje 350 fotografií, mnohdy poprvé publikovaných, pokrývajících všechny stránky Newtonovy výjimečné tvorby. Od ohromujících módních fotografií, které ovlivnily celé generace mladších fotografů, až po silné, erotické akty či dokonale výmluvné portréty celebrit.

Největší vyrobená kniha 20. století je opět zde! Tato gigantická kniha byla unikátní v každém ohledu. 480 stránek prací skvělého, ale také kontroverzního fotografa lámalo rekordy rozměry i váhou. Padesát lidí se tři roky podílelo s Helmutem a June Newtonovými na vytvoření publikace, která vážila 30kg. Ale velikost nebyla vše. Kvalita tisku, papíru i vazby přispěla k faktu, že se SUMO stalo celosvětovým nakladatelským počinem a výtisky jsou chloubou mnoha slavných sbírek včetně Museum of Modern Art v New Yorku

Nyní, po deseti letech, je SUMO nabízeno v ekonomičtější podobě, ale se shodným obsahem jakopůvodní verze. SUMO představuje 350 fotografií, mnohdy poprvé publikovaných, pokrývajících všechny stránky Newtonovy výjimečné tvorby. Od ohromujících módních fotografií, které ovlivnily celé generace mladších fotografů, až po silné, erotické akty či dokonale výmluvné portréty celebrit.Výhodou vlastníků nového vydání je fakt, že již nebudou při práci s monografií limitováni její velikostí a s pomocí stojanu, který je součástí knihy, si mohou pohodlně vychutnat krásu a výjimečnost tohoto knižního skvostu.Nové vydání jistě nezůstane stranou zájmu ani šťastných majitelů již beznadějně rozebraného sběratelského vydání – mohou si ho pořídit jako příruční vydání k objemnému artefaktu.

Načítám data