Kmeny: Současné městské subkultury

Kmeny: Současné městské subkultury
NameModelStockPrice
Kmeny: Současné městské subkulturyPART080Prodáno
1 200 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
9788090397323Tomáš Souček, Karel Veselý, Vladimír 518 BiggBoss
CZ5202011
WidthHeightWeight
20,00 cm28,00 cm 1,50 kg

Kniha o vizuálním stylu českých subkultur. Kniha vznikla pod vedením Vladimira 518 a ve fotkách a textech představuje aktuální podobu pražských komunit od hip hopu a hardcore, přes gotiky a neohippies, až po motorkáře, fanoušky tuningu či milovníky japonské popkultury. Jejich vizuální a životní styl mapuje více než tři sta barevných snímků fotografa Tomáše Součka. Kniha KMENY je součástí městských projektů BU2R.

Na knize KMENY se podílelo pětadvacet domácích autorů, kteří dají nahlédnout do historie i současnosti jednotlivých městských subkultur. Kay Buriánek z kapely Sunshine se například rozepsal o emo kultuře, rapper James Cole o hráčích počítačových her a publicistka Jana ‚Apačka' Kačurová zmapovala partičky kolem tetovacích salónů. Jejich úvodní text doplňují rozhovory s kmenovými "domorodci". Autorem předmluvy o historii subkultur u nás je guru domácí alternativní kultury Josef Rauvolf. Příslušníky jednotlivých kmenů zachytil v jejich autentickém prostředí fotograf Tomáš Souček, který říká: "Vždycky mě přitahovali lidé, kteří dělají věci jinak a žijí si po svém, a teď jsem s nimi mohl strávit několik velmi intenzivních chvil."

Kmeny: Současné městské subkultury Kmeny: Současné městské subkultury Kmeny: Současné městské subkultury Kmeny: Současné městské subkultury Kmeny: Současné městské subkultury
Načítám data