Panáček, Pecka, Švestka, Poleno a zase Panáček

Panáček, pecka, švestka, poleno a zase panáček
NameModelStockPrice
Panáček, Pecka, Švestka, Poleno a zase PanáčekBAO0893
399 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
9788075150721Vojtěch Mašek, Chrudoš Valoušek Baobab
CZ922017
WidthHeightWeight
25,50 cm34,50 cm 1,00 kg

Všechno, co se povídá v téhle knížce, je do puntíku pravda. Nevíme jenom tak docela přesně, ktereý je to puntík. Možná že puntík na ubrousku pana Václava Roberta Michala Červotoče nebo puntík na uchu psa Ludvíka anebo je ten puntík piha, co má na své kulaté tváři Lucinka, anebo je to puntík na puntíkaté kravatě pana ministra, tatínka dvou do puntíku stejných holčiček. Anebo je to tenhle puntík. Vidíte? Nevidíte? No přece puntík na konci téhle věty.

Pinocchio, neposedný a zlobivý dřevěný panáček Carla Collodiho, musí projít mnohým dobrodružstvím, než přijde k rozumu... Co ale musí absolvovat taková pecka, než se stane panáčkem? Dobrodružné a komické vyprávění jednoho mluvícího polena sleduje životní příběh švestkové pecky plný zákrut a eskapád. Vojtěch Mašek, scenárista, autor komiksů a spisovatel, prokazuje cit pro živé až divadelní vyprávění a vrací na českou literární scénu pro děti smysl pro absurdní humor a uštěpačný spisovatelský nadhled. Bohaté linorytové ilustrace grafika a výtvarníka Chrudoše Valouška jsou jako vždy strhující. Některé výjevy jsou pojaté jako dynamické obrazy, jiné připomínají obrazové tabule a v knize najdeme i řadu komiksových čísel. Chrudoš Valoušek a Vojtěch Mašek zkrátka nenechávají čtenáře na pochybách o tom, že Poleno se stalo novou zásadní postavou českých knižních dějin.

Panáček, pecka, švestka, poleno a zase panáček Panáček, pecka, švestka, poleno a zase panáček Panáček, pecka, švestka, poleno a zase panáček
Načítám data