Před půlnocí

NázevČísloSkladCena
Před půlnocíAV05051
220 Kč
ISBNAutorPřekladatelNakladatelJazykStránekRok vydání
Martin Kubát Arbor vitae
Czech802014
ŠířkaVýškaVáha
20,00 cm20,00 cm 0,35 kg

NEJRKÁSNĚJŠÍ KNIHA ROKU 2014! Kniha se umístila na 2. místě v kategorii Literatura pro děti a mládež v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku, kterou každoročně vyhlašuje Památník národního písemnictví.

Dvojice knih spojených známkovou perforací Před půlnocí je podobně jako předchozí Kubátova kniha Je večer, vypusťte čerta! určena dětem a potažmo všem, kdo přistoupí na jeho hru.

Dvojice knih spojených známkovou perforací Před půlnocí je podobně jako předchozí Kubátova kniha Je večer, vypusťte čerta! určena dětem a potažmo všem, kdo přistoupí na jeho hru. Ilustrace jsou koláže z vytrhaných barevných papírů, jakási prapodivná zvířátka, provází je autorovo charakteristické roztřesené tiskací písmo. Jedna stránka nás navádí na druhou. Jde o strašidelné příběhy, které čtenáře straší i baví. Pro děti je důležité, že každá z obou knih je zároveň jakousi hrou. Martin Kubát má, na rozdíl od mnohdy velice zručných ilustrátorů, štěstí na to, že je i dobrý scenárista; umí krátký text gradovat, udržet příběh i napětí v něm. Stránky obsahují úkony, jež děti plní a další, s postupujícím dějem nacházejí a doplňují. Poetika Martina Kubáta je poetikou umělce s dětskou duší. „Před půlnocí“ obyčejně začínáme snít, tento sen si jistě zapamatujeme.

Načítám data