Před půlnocí

NameModelStockPrice
Před půlnocíAV0505Prodáno
220 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
9788074670732Martin Kubát Arbor vitae
Czech802014
WidthHeightWeight
20,00 cm20,00 cm 0,35 kg

NEJRKÁSNĚJŠÍ KNIHA ROKU 2014! Kniha se umístila na 2. místě v kategorii Literatura pro děti a mládež v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku, kterou každoročně vyhlašuje Památník národního písemnictví.

Dvojice knih spojených známkovou perforací Před půlnocí je podobně jako předchozí Kubátova kniha Je večer, vypusťte čerta! určena dětem a potažmo všem, kdo přistoupí na jeho hru.

Dvojice knih spojených známkovou perforací Před půlnocí je podobně jako předchozí Kubátova kniha Je večer, vypusťte čerta! určena dětem a potažmo všem, kdo přistoupí na jeho hru. Ilustrace jsou koláže z vytrhaných barevných papírů, jakási prapodivná zvířátka, provází je autorovo charakteristické roztřesené tiskací písmo. Jedna stránka nás navádí na druhou. Jde o strašidelné příběhy, které čtenáře straší i baví. Pro děti je důležité, že každá z obou knih je zároveň jakousi hrou. Martin Kubát má, na rozdíl od mnohdy velice zručných ilustrátorů, štěstí na to, že je i dobrý scenárista; umí krátký text gradovat, udržet příběh i napětí v něm. Stránky obsahují úkony, jež děti plní a další, s postupujícím dějem nacházejí a doplňují. Poetika Martina Kubáta je poetikou umělce s dětskou duší. „Před půlnocí“ obyčejně začínáme snít, tento sen si jistě zapamatujeme.

Načítám data