Století dánské a české nábytkové tvorby: konvergence divergence

NázevČísloSkladCena
Století dánské a české nábytkové tvorby: konvergence divergenceVSUP0402
720 Kč
ISBNAutorPřekladatelNakladatelJazykStránekRok vydání
978-80-87989-09-8Pavla Rossini, Jiří Pelcl (ed.)John Comer, Nicholas Orsillo, Anna Vrbová Vysoká škola uměleckoprůmyslová
CZ/EN3922018
ŠířkaVýškaVáha
18,00 cm25,00 cm 0,84 kg

Kniha mapuje dánskou a českou nábytkovou tvorbu v posledních sto letech a srovnává studium nábytkového designu v obou zemích. Zabývá se jejími podobnostmi i odlištnostmi a historií. Kniha je určena všem, kteří se zajímají o design nábytku  - designéry, historiky umění, řemeslníky a všechny, kteří nábytek milují. 

Bilingvní publikace s bohatou fotodokumentací nabízí volnou konfrontaci moderního nábytkového designu v Dánsku a Česku za posledních sto let. Osudy obou zdánlivě nesouměřitelných národních cest a obecných specifik sleduje jak v kontextu světového vývoje, tak i v jejich jedinečnosti, snaží se přiblížit stylová východiska i sociálně-ekonomické souvislosti, nastiňuje osudy výrobců a institucí, jejich výstavní, propagační činnost i distribuční schopnosti jako důležité faktory při uplatňování na domácích a mezinárodních trzích. Na knize, jejíž část je též věnována vývoji odborného školství obou zemí a která je obohacena o medailony dánských a českých návrhářů, spolu s Pavlou Rossini a Jiřím Pelclem spolupracovali renomovaní odborníci z oboru Ivana Čapková, Jens Overbye, Dagmar Koudelková a Anežka Šimková či studentka Katedry teorie a dějin umění UMPRUM Klára Peloušková. Grafika Mikuláš Macháček.
……………………………………………
Prof. ak. arch. Jiří Pelcl, dr.h.c., do roku 2016 šéf Ateliéru designu nábytku a interiéru UMPRUM, v letech 2002–2005 rektor a v současné době prorektor pro vnější vztahy a mezinárodní spolupráci, je jedním z nejvýraznějších celosvětově uznávaných designérů, což dokládá množství prestižních ocenění (Národní cena za design, Czech Grand Design, World Best Design, ELLE Deco International Design Award). Je autorem publikace Design / Od myšlenky k realizaci (UMPRUM 2012) a spoluautorem sborníku Diskuse 1989/2014 (UMPRUM 2014). Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha českých a světových muzejních a galerijních sbírkách.
……………………………………………
Pavla Rossini, Ph.D. je nezávislá kurátorka a kulturní publicistka se specializací na sklářskou tvorbu a historii designu. Je autorkou mnoha výstav, odborných statí, publikací a katalogů, např. Ikony dánského nábytku. Řadu let byla činná v oblasti marketingu a reklamy FMCG. Věnuje se rovněž přednáškové činnosti na evropských vysokých školách; zabývá se managementem kultury.

Načítám data