Tomáš LAhoda: Voilá!

Tomáš LAhoda: Voilá!
NameModelStockPrice
Tomáš LAhoda: Voilá!KANT2231
1 250 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
9788074372919Kaja Lahoda Juhl, Tomáš Lahoda, Inge Mertte Kjeldgaard , Kaliopi Chamonikola, Jiří Zemánek, Morris Gyrros, Jiří PtáčekKristina Slezaczek Kant
CZ/EN3042019
WidthHeightWeight
30,00 cm24,00 cm 2,10 kg

Tomáš Lahoda patří k nejvšestrannějším umělcům současnosti. Ve svých obrazech s naprostou suverenitou střídá virtuózní realistickou malbu s abstraktními formami a blízké mu je též umění performance. Svědčí o tom i výpravná publikace Voilà, která přináší výběr z jeho dosavadní tvorby. Lahoda často pracuje v cyklech, přičemž se v každém cíleně věnuje určitému tématu, ať je to kritika současné konzumní společnosti, podoby a proměny kýče či interpretace světa reklamy. Pro jeho díla je příznačná hravost, ironie i perzifláž, nikdy ale neschází umělcův nadhled, jeho porozumění teorii vizuálního umění a zejména zcela samozřejmá poučenost dějinami umění.

Reprezentativní monografie je mimo jiné také příspěvkem k objevování Lahodovy tvorby pro domácí publikum, neboť jeho práce jsou známější spíše ve světovém kontextu, kde také nejčastěji vystavuje a kde jsou jeho díla zastoupena v mnoha galerijních a muzejních sbírkách.

Načítám data