TOVTOM

NameModelStockPrice
TOVTOMHOL001Prodáno
410 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
9788074670749Tereza Holá
Czech2015
WidthHeightWeight
14,00 cm14,00 cm 0,35 kg

Knížka ve formátu leporela je souborem kreseb "potvůrek" a jejich příběhů. Autorkou je výtvarnice a maminka Tereza Holá.

Velikost knihy je 14x14 cm.

Každý kus je vlastnoručně řazen a lepen do netradiční leporelové vazby.

Kniha je vytištěna v nákladu 70 kusů.

Autorka Tereza Holá o své knížce napsala:

Kniha TOVTOM vznikla jako završení určitého období tvorby záhadných stvoření, živočichů, chcete-li potvůrek, žijících kdesi na pomezí reality a fantazie. V průběhu posledních tří let vznikly stovky dosud nepopsaných exemplářů, jejichž rodová a druhová pestrost podnítila mnohé jedince, aby zcela propadli sběratelské vášni.
Celá myšlenka TOVTOM má kořeny v touze ponořit se do dětské představivosti a dovolit si vytvářet tvory, jejichž podoba a vlastnosti vznikají neplánovaně, bez předem vykonstruovaného schématu. Díky tomu mohl vzniknout svět zvaný TOVTOM. Svět neomezené fantazie, snoubící se s pokorou k přírodě a její dokonalosti.
Mnohdy jsem sama nevěřícně pozorovala, co jsem právě vymodelovala a zároveň s tím se mi v hlavě začal, políčko po políčku, odvíjet film, v němž Klevetnice, Našeptávači nebo Naslouchači začali ožívat a mezi sebou komunikovat. Tyto příběhy jsem si zaznamenávala a vy máte nyní díky této knize, která z ilustrací vznikla, možnost vidět některé z nich.
Vlastnosti tvorů na kresbách jsou zrcadlením vlastností lidských. Jsou odrazem naší touhy po někom, kdo nám bude naslouchat a zároveň neschopnosti vymanit se z vlivu zaručeně dobrých rad našeptávačů a zničující přitažlivosti prázdného tlachání a klevet. Zbavena prázdných slov vás kniha provede příběhem jen prostřednictvím obrazů.

Velikost knihy je 14x14 cm.

Každý kus je vlastnoručně řazen a lepen do netradiční leporelové vazby.

Kniha je vytištěna v nákladu 70 kusů.

Načítám data