Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte

Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte
NameModelStockPrice
Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekteMOT0041
1 000 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
9788025449783Václav Cigler, Michal Motyčka, Jana ŠediváSilvia Billeter, John Comer, Daniel Morgan Michal Motyčka
CZ4602009
WidthHeightWeight
31,00 cm23,30 cm 2,90 kg

Záměrem autorů bylo představit souvislosti výtvarného myšlení a prostorového uvažování, tvorbu a realizace Václava Ciglera ve výběru z jeho rozsáhlého díla z let 1957-2009. ”Výběr prací, které zde předkládám jako ukázky toho, čím jsem se zabýval ve svých prostorových úvahách ve skle a v prostředí krajiny, zamýšlel jsem je především jako podnět k vašemu vlastnímu přemýšlení o těchto tématech…” V podobném rozsahu se připravují publikace o skle, o kresbě a o šperku a designu.

Doc. akad. sochař Václav Cigler (1929, Vsetín) je mezinárodně uznávaný autor v oboru sklo. V letech 1951-57 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru profesora Josefa Kaplického. V roce 1965 založil a do roku 1979 vedl ateliér Sklo v architektuře na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Jeho tvorba je zaměřena na plastické objekty z broušeného optického skla, návrhy a realizace osvětlovadel a šperků, kresby, prostorové projekty a kompozice pro architekturu. Vytvořil 21 realizací ve veřejném prostoru. Své práce představil na mnoha samostatných a kolektivních výstavách v České republice a v zahraničí. Jeho díla jsou zastoupena v řadě významných soukromých i veřejných sbírek - Praha, Brno, Olomouc, Louny, Litoměřice, Bratislava, Rotterdam, Corning, London, Berlín, Düsseldorf, Karlsruhe, Coburg, Curych, Amsterdam, Frankfurt a. M., Leyden, Paříž, Montreal, Sapporo, Tel Aviv aj. Za svou tvorbu byl odměněn řadou domácích i zahraničních cen a vyznamenání. Jako umělec i pedagog velmi výrazně ovlivnil myšlení a tvorbu několika generací umělců.

 

Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte Václav Cigler - Prostory projekty/ Spaces projects/ Räume projekte
Načítám data