Václav Havel - Antikódy (papírová vazba)

NameModelStockPrice
Václav Havel - Antikódy (papírová vazba)1
7 990 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
Václav Havel Teapot
Czech482015
WidthHeightWeight
30,00 cm31,00 cm 1,00 kg

Bibliofilní vydání Havlovy sbírky Antikódy z nakladatelství Teapot doprovází litografie Štefana Tótha. Nabízíme výtisk č. 138 ze 150 papírové vazbě s koženým hřbetem.

Antikódy Václava Havla jsou rébus. Jak je vlastně vydávat? Dodržet dosavadní úzus kopií autorových záznamů, anebo se pokusit o novou podobu? Potrženou odhodláním grafické básně vysázet novým písmem a ilustrovat je? Lze to vůbec? Už proto, že od počátku bylo zřejmé, že vydání bibliofilie z prostorových důvodů nemůže obsáhnout celou sbírku a že bude nutno z ní vybrat, jsme zkusili druhou cestu. Vešlo se třicet básní a jsou rozděleny do pěti oddílů po šesti číslech. V této struktuře jsou zdůrazněna témata, která lze vysledovat v Havlových básních i ostatním jeho díle a která tak jsou pro něj typická. Svoboda. Doba. Společnost. Člověk. A samozřejmě láska. Navíc pořadí jednotlivých celků i básní v nich tvoří příběh. V konečném důsledku je náš výběr autorskou glosou k Havlově životu a ovšem k životu české (československé) společnosti ve 20. století.

Kniha je vypravena pěti vyjímatelnými litografiemi Štefana Tótha, výtvarníka úspěšného doma i v zahraničí zejména ve „volném umění“. Čili litografie pro nakladatelství Teapot jsou v díle tohoto umělce rarita. Pro vydání knihy byl zvolen náročný postup, při němž každý výtisk litografie Tóth dotvářel nanášením a stříkáním barvy. Díky tomu je každý výtisk jedinečný originál.

Antikódy jsou tištěny podle jejich prozatím posledního souborného vydání v Knihovně Václava Havla (2013, editoři Lenka Jungmannová a Jan Šulc), a respektují tedy jeho podobu básní.

Odpovědní redaktoři Rudolf Leška a Lukáš Novosad
Koncepce, typografie a výtvarná redakce Johana Kratochvílová, Studio signatura.cz 150 číslovaných a signovaných výtisků na papírech Materica z italské papírny Fedrigoni vydaných dvou variantách: v kovové vazbě (1–50) a v papírové vazbě s koženým hřbetem (51–150)

Text je vysázen písmem Juvenis od Josefa Týfy (digitalizace: František Štorm)

Tisk textů iDigitisk s.r.o.
Tisk litografií Martin Bouda
Laserový výsek u předělových stránek Centrum digitálního tisku s.r.o.
Ražba, sítotisk Stampo-karton s.r.o.
Vazba Knihařský ateliér Daruma Praha
Finalizace Studio signatura.cz

Roku 2015 vydalo nakladatelství Teapot s. r. o. (www.tpot.cz) v Praze jako druhý svazek edice Bonaventura v nákladu 150 číslovaných a signovaných výtisků o rozměrech 290 mm x 270 mm. Kniha má 48 stran.

Načítám data