Obrazy a události: komentáře ke zdejší vizuální kultuře 2010–2012

NameModelStockPrice
Obrazy a události: komentáře ke zdejší vizuální kultuře 2010–2012VSUP013Prodáno
200 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
Milena Bartlová Vysoká škola uměleckoprůmyslová
Czech1482012
WidthHeightWeight
12,00 cm17,00 cm 0,20 kg

Kniha shrnuje příspěvky publikované od října 2010 do září 2012 na portálu artalk.cz (http://www.artalk.cz/category/in_margine-mb/).

Kniha shrnuje příspěvky publikované od října 2010 do září 2012 na portálu artalk.cz (http://www.artalk.cz/category/in_margine-mb/). Autorka jimi pravidelně komentuje výstavy, publikace, veřejný prostor, filmy i události v institucích výtvarného umění v Česku s občasným přesahem na Slovensko. Provází je vzrůstající zájem čtenářů. Jako bonusy knížku doplňuje několik recenzí pro časopis Art&Antiques, rozvíjející témata v komentářích jen nadhozená, a několik textů podobného charakteru, které autorka napsala před rokem 1989 pro tehdejší samizdatová periodika. Soubor je nejen kronikou zajímavých událostí posledních dvou let, ale zároveň i metodickou čítankou textů k vizuálním studiím. Předmluvu s názvem „Rok první a rok druhý“ napsal Jan Skřivánek. Grafické řešení Štěpán Marko.
……………………………………………
Prof. PhDr. Milena Bartlová, CSc. přednáší dějiny umění, vizuální studia a muzeologii na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Publikuje v tuzemských i zahraničních vědeckých časopisech, sbornících a výstavních katalozích.

Načítám data