Americká grafika tří století z National Gallery of Art ve Washingtonu

NázevČísloSkladCena
Americká grafika tří století z National Gallery of Art ve WashingtonuNG0492
380 Kč
ŠířkaVýškaVáha
24,60 cm29,20 cm 2,05 kg

Katalog stejnojmenné výstavy představuje americkou grafiku prostřednictvím celé řady grafik ve formě vynikajících reprodukcí v časovém rozmezí od koloniální éry až po současnost, v zastoupení více jak sta umělců jako například Paula Reverea po Jamese McNeilla Whistlera, Winslowa Homera, Mary Cassat, Andyho Warhola, Helen Frankenthaler Chucka Closea a dalších.

Výstava Americká Grafika tří století z National Gallery of art ve Washingtonu upozornila na zásadní vývoj amerického umění a dějin grafiky, který představila prostřednictvím téměř 200 mistrovských grafik v zastoupení více jak sta umělců. Dvanáct příspěvků se zabývá různými motivy obsaženými v americkém umění. Katalog rovněž doplňují medailony umělců a glosář termínů z oblasti grafické tvorby. Svěží text od řady amerických autorů ve vynikajícím překladu Martiny Neradové.

Washingtonská National Gallery of Art se od svého založení v roce 1941 věnuje sbírání americké grafiky, v čemž jí pomáhá mnoho štědrých dárců. Její sbírka americké grafiky se od roku 1950, kdy čítala 1900 grafik, do dnešního dne rozrostla přibližně na 22 500 exemplářů. Pro výstavu byly vybrány tisky v té nejlepší kvalitě, neboť expozice sloužila pro prezentaci Spojených Států a jejich vysoké kulturní úrovně.

Načítám data