Karel Teige. Kapitán avantgardy

NázevČísloSkladCena
Karel Teige. Kapitán avantgardyKANT1105
1 790 Kč
1 700 Kč
ISBNAutorPřekladatelNakladatelJazykStránekRok vydání
978-80-7437-171-4Rea Michalová Kant
Czech8002016
ŠířkaVýškaVáha
24,00 cm28,00 cm 3,20 kg

Kniha Karel Teige – Kapitán avantgardy přibližuje tvorbu této mimořádné osobnosti. Její autorka, historička umění Rea Michalová, se navrací ad fontes a především na základě přímých citací známých i zapomenutých Teigeho textů, prací jeho generačních souputníků, autentických vzpomínek i dokumentů zprostředkovává fascinující příběh myšlenkového vývoje a názorového zrání jednoho z nejinspirativnějších, byť v mnoha ohledech rozporuplných tvůrců české moderní kultury.

Karel Teige ovlivnil českou kulturu v mnoha oblastech a jednoznačně patří k mimořádným osobnostem českého moderního umění. Jeho tvorba je však paradoxně známa a uznávána více v zahraničí než u nás.
Kniha Karel Teige – Kapitán avantgardy je dalším příspěvkem k odčinění tohoto dluhu. Její autorka, historička umění Rea Michalová, se navrací ad fontes a především na základě přímých citací známých i zapomenutých Teigeho textů, prací jeho generačních souputníků, autentických vzpomínek i dokumentů zprostředkovává fascinující příběh myšlenkového vývoje a názorového zrání jednoho z nejinspirativnějších, byť v mnoha ohledech rozporuplných tvůrců české moderní kultury.

Načítám data