Kateřina Šedá 1977

NázevČísloSkladCena
Kateřina Šedá 1977TRA006Prodáno
690 Kč
ISBNAutorPřekladatelNakladatelJazykStránekRok vydání
Kateřina ŠedáIvan Guierrez Tranzit
Czech + English 2007
ŠířkaVýškaVáha
22,00 cm32,00 cm 1,80 kg

NEJRKÁSNĚJŠÍ KNIHA ROKU 2014! Kniha se umístila na 1. místě v kategorii Katalogy v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku, kterou každoročně vyhlašuje Památník národního písemnictví.

Kniha přináší první kompletní přehled projektů mladé české umělkyně Kateřiny Šedé (٭1977). Artist´s book má formu boxu, který obsahuje 10 složek věnovaných kompletní dokumentacím jednotlivých projektů.

Kateřina Šedá ve své práci vychází z pozorování „neviditelných“ souvislostí a společenských vztahů mezi osobami ve svém nejbližším okolí – v rodině a své rodné vesnici Ponětovice, ve venkovském prostředí na Moravě. Její pozorování (která mají podobu kreseb, textů a schémat) jsou pak bezprostředním podnětem k zadáním, úkolům, a hrám, které se svým okolím provádí. Jako příklad můžeme uvést "společenskou hru" Nic tam není (2003), do níž zapojila všechny občany moravské obce Ponětovice. Na základě sledování vytvořila univerzální „Program dne“ - běžné soboty na moravské vesnici. Dlouhodobým přesvědčováním všech obyvatel své obce pak tento docílila toho, že jednu zvolenou sobotu všichni její obyvatelé synchronizovali své činnosti podle jejího režimu dne, a prováděli stejné činnosti ve stejnou dobu. V několika projektech Kateřina Šedá spolupracovala se svojí babičkou. V projektu „Je to jedno“ (2005) její babička vytvořila podle paměti několik stovek kreseb, které dokumentují předměty, jež prodávala ve skladu v železářství, kde celý svůj život pracoval. Nový projekt Kateřiny Šedé bude vystaven na Documenta XII.

Načítám data