Kunisada - mistr pozdního japonského dřevořezu

NameModelStockPrice
Kunisada - mistr pozdního japonského dřevořezuPART048Prodáno
500 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
Helena Honcoopová Národní galerie
Czech + English2622005
WidthHeightWeight
23,50 cm33,50 cm 2,15 kg

Katalog výstavy uspořádané Národní galerií v Praze a Náprstkovým muzeem v roce 2005 nabízí reprodukce vystavených děl japonského mistra a je doplněn textem kurátorky Heleny Honcoopové.

Anotace výstavy:

Dílo pozdního mistra japonského dřevořezu Utagawy Kunisady (1786-1865) je v Národní galerii prezentováno v širokém záběru dvou set barevných dřevořezů, jejichž hlavním tématem je pitoreskní divadlo kabuki. Na výstavě ve dvou patrech zbraslavského zámku vedle herců figurují kurtizány i počestné dívky, válečníci, zápasníci sumó, hrdinové japonské historie a okrajově i krajiny. Najdeme zde i kompletní série tisků svázané do alb a leporel a ukázky knižní ilustrace, jež patřila malířovým doménám. Kunisada byl v první polovině 19. století vůdcem školy Utagawa, která ve velkém produkovala barevné žánrové dřevořezy zvané "obrázky prchavého světa" - ukiyoe.

Společná výstava Národní galerie v Praze a Náprstkova muzea má přispět k znovuobjevení tvorby grafického umělce Utagawy Kunisady a je součástí projektu 2005 - Rok mezilidských vztahů mezi Evropskou unií a Japonskem. Na tisk výpravného katalogu přispěla nadace Japan Foundation.

Načítám data