The Typefaces of Vojtěch Preissig

NameModelStockPrice
The Typefaces of Vojtěch PreissigVSUP015Prodáno
299 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
Otakar KarlasStuart Hoskins Vysoká škola uměleckoprůmyslová
English322009
WidthHeightWeight
21,00 cm32,50 cm 0,35 kg

Anglická verze. Publikace je věnována typografickým písmům významného českého grafika, malíře, ilustrátora, typografa a pedagoga Vojtěcha Preissiga...

Anglická verze. Publikace je věnována typografickým písmům významného českého grafika, malíře, ilustrátora, typografa a pedagoga Vojtěcha Preissiga.

Ve stručném medailonu jsou uvedena základní data o životě a tvorbě Vojtěcha Preissiga. Vlastní text publikace je zaměřen především na ta Preissigova písma, která vznikala v průběhu jeho působení v USA. Některá z těchto písem jsou poprvé (od r. 1925) představena ve vysoce kvalitních reprodukcích velkorysého formátu. Pozornost je v textu věnována zejména Preissigově antikvě – prvnímu realizovanému původnímu československému typografickému písmu. Cílem bylo adekvátní formou uveřejnit unikátní soubor původních písmových návrhů Vojtěcha Preissiga s odborným komentářem autora celého projektu. Publikace je určena nejenom grafickým designérům a studentům tohoto oboru, ale i zájemcům o písmo a typografii z řad širší odborné veřejnosti.

Načítám data