Vladimír Kopecký: Bouře a klid

NázevČísloSkladCena
Vladimír Kopecký: Bouře a klidRETRO0038
1 200 Kč
ISBNAutorPřekladatelNakladatelJazykStránekRok vydání
Martin DostálJiří Popel Retro Gallery
Czech + English 2712014
ŠířkaVýškaVáha
23,50 cm29,00 cm 1,60 kg

NEJRKÁSNĚJŠÍ KNIHA ROKU 2014! Kniha se umístila na 2. místě v kategorii Knihy o výtvarném uměn v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku, kterou každoročně vyhlašuje Památník národního písemnictví.

Reprezentativní monografie významného českého skláře, malíře a pedagoga Vladimíra Kopeckého.

Reprezentativní monografie významného českého skláře, malíře a pedagoga Vladimíra Kopeckého vychází u příležitosti stejnojmenné autorovy retrospektivní výstavy v Museu Kampa (24. duben-7. září 2014), která je jednou ze stěžejních akcí výstavní sezóny v Sovových mlýnech. Publikace se soustředí zejména na Kopeckého malířskou tvorbu od počátku šedesátých let až po současnost. Dále kniha představuje autorovy unikátní realizace v architektuře, které byly za tímto účelem nově zmapovány autorem monografie Martinem Dostálem a fotograficky zdokumentovány Martinem Polákem.

Jak název knihy napovídá, centrálním tématem knihy i výstavy je napětí mezi expresivní barevností a přísnou geometrií, které Kopeckého provází celou jeho tvorbou. V doprovodném textu se autor monografie zaměřuje jak na biografické okolnosti Kopeckého tvůrčího vývoje, tak na historicko-společenský kontext ve kterém jeho díla vznikala. Kniha obsahuje také soubor Kopeckého krátkých textů o umění a autorův rozhovor s Petrem Volfem.

Tato dvojjazyčná, anglicko-česká publikace je referenčním dílem pro všechny studenty i milovníky této výrazné postavy současného českého umění.

Načítám data