Zbraně – B. K. S. – Weapons

NázevČísloSkladCena
Zbraně – B. K. S. – WeaponsAV0376Prodáno
245 Kč
ISBNAutorPřekladatelNakladatelJazykStránekRok vydání
978-80-87164-88-4Pablo Augeblau Arbor vitae
Czech + English summary1362012
ŠířkaVýškaVáha
21,50 cm28,50 cm 0,75 kg

Světoznámá tajná organizace B. K. S. se od roku 1974 věnuje věčnému přitakávání životu i smrti. V roce 1991 byla rekonstrukcí její archivní služby zřízena Podkomise pro útlum publicity pečující o uchování co největšího objemu informací o B. K. S. v tajnosti, respektive o jejich celkové utajení s drobnými přesně a přísně vymezenými výjimkami. Publikace Zbraně...

Musíme vyčkati succés tohoto coupu, dříve než můžeme spekulovat na další progrés! Die Affaire zdá se býti recht remarquable.

(Friedrichovo fatální rozhodnutí u Kolína dne 18. června 1757)

Světoznámá tajná organizace B. K. S. se od roku 1974 věnuje věčnému přitakávání životu i smrti. V roce 1991 byla rekonstrukcí její archivní služby zřízena Podkomise pro útlum publicity pečující o uchování co největšího objemu informací o B. K. S. v tajnosti, respektive o jejich celkové utajení s drobnými přesně a přísně vymezenými výjimkami. Publikace Zbraně – B. K. S. – Weapons vznikla právě díky ochotě této podkomise, která stanovila pro tento případ neobvykle vysokou kvótu povoleného úniku informací. Kniha je plná dosud neznámých vyobrazení a vysvětlujících popisek i textů. Mimo obrazové tabule, představující zástupce ze všech zákoutí zbrojnice, v sobě kniha skrývá i básnickou sbírku rafinovaně ukrytou v poznámkovém aparátu. Přes čtyřicet krátkých i rozsáhlejších básní komentuje jednotlivé zbraně. Na čtenáři je, aby se u každého čísla dohadoval, zda báseň dobře trefila artefakt, či snad zbraň dobře ilustruje verše. Součástí publikace je anglické resumé, popisky jsou dvojjazyčné.

Načítám data