Slavné stavby v Praze - Troji

NameModelStockPrice
Slavné stavby v Praze - TrojiFOIB0153
429 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
978-80-87073-75-9Petr Krajči Foibos
Czech2452014
WidthHeightWeight
17,50 cm23,50 cm 0,95 kg

Pokračování edice Slavné stavby nyní představí 61 staveb v pražské čtvrti Troja. Editorem kolektivní práce je Petr Krajči.

Troja, před mnoha staletími zvaná Ovenec Zadní i Horní či Svrchní je městskou částí Prahy s bohatou historií, pamětihodnostmi i moderní architekturou.

Nová publikace z pera renomovaných autorů, vedených ing. arch. Petrem Krajči, nás provede tímto bohatstvím.

Na 240 stranách knihy projdeme slovem i četnými obrazy 61 stavbou a stavebním komplexem od středověké vsi s osadou Rybáře, více jak desítkou usedlostí jako je Salabka, Sklenářka Kazanka a další, viničních domků, provede nás někdejšími místy výletních a zahradních restaurací a kouzelných zákoutí. Důkladně nás seznámí s Trojským zámkem a jeho zahradami, se zoologickou zahradou s desítkami staveb z její více jak osmdesátileté historie mezi nimi například Gočárovy domky nebo nové pavilony.

Určitě pro mnohé bude zajímavou informace o botanické zahradě v Troji se skleníkem Fata Morgana. Mezi desítkami pozoruhodných vil vás jistě zaujme vila režisérky Věry Chytilové nebo Stückova vila architektů Mühlsteina Fürtha. Také se představí mosty: Trojský most, dnes Barikádníků z roku 1928, Trojská lávka z roku 1984 nebo nedávno otevřený nový Trojský most.

Načítám data