Stavby století ve Středočeském kraji

NameModelStockPrice
Stavby století ve Středočeském krajiFOIB5
449 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
9788088258100Šlapeta, Vladimír Foibos
CZ1922018
WidthHeightWeight
16,50 cm23,50 cm 0,78 kg

Publikace připravená týmem 21 autorů představí čtenářům nejvýznamnější stavby kraje, postavené od vzniku republiky po současnost.
Jsou mezi nimi vily, rezidence a rodinné domy v mnoha místech středočeského kraje od klasiků české architektury Jana Kotěry, Jaroslava Fragnera, Vladimíra Grégra, Vladimíra Šlapety až po soubor letních vil v Nespekách od Jaroslava Fragnera a od dalších architektů.

Publikace připravená týmem 21 autorů představí čtenářům nejvýznamnější stavby kraje, postavené od vzniku republiky po současnost.
Jsou mezi nimi vily, rezidence a rodinné domy v mnoha místech středočeského kraje od klasiků české architektury Jana Kotěry, Jaroslava Fragnera, Vladimíra Grégra, Vladimíra Šlapety až po soubor letních vil v Nespekách od Jaroslava Fragnera a od dalších architektů. Také utajovaný soubor vil pro představitele vlády a ÚV KSČ v rekreačním středisku „Orlík“ ve Vystrkově u Orlické přehrady vybudovaný v letech 1959 – 1963, projektovaný skupinou architektů a inženýrů uvězněných ve vykonstruovaných procesech v pankrácké věznici. Najdeme tam také řadu vil od současných tvůrců.
Pro mnohé bude možná docela novou a zajímavou skupina vodních děl na Labi a na Vltavě, elektrárna ESOO v Kolíně nebo Baťovy závody ve Zruči nad Sázavou, stejně jako kladenské sídliště Rozdělov, mosty a další industriální stavby. Jedinečné jsou potom stavby jako někdejší Zemská průmyslová škola v Mladé Boleslavi od Jiřího Krohy, nedávno prohlášená národní kulturní památkou, nebo úpravy parku a zámku v Lánech pro prezidenta T. G. Masaryka od světoznámého architekta Jože Plečnika.
Nechybí zajímavá sportovní stavba od le Corbusierova „stážisty“ Jaroslava Vaculíka, kulturní dům v Březnici od Karla Pragera, nebo motlitebna Církve bratské v Černošicích od současného významného architekta Zdeňka Fránka. A samozřejmě řada dalších staveb.
Publikaci, kterou provází stovky obrazů, plánů a zejména současných fotografií uzavírají stavby roku 2016 – Komunitní centrum obce Líbeznice a dům Věž ve Všenorech.

Zobrazit méně

Načítám data