Umenie a príroda stredovekej Európy

NameModelStockPrice
Umenie a príroda stredovekej EurópySNG0233
299 Kč
ISBNAuthorTranslatorPublisherLanguagePagesYear of publication
Dušan BuranAnna Vasseur Slovenská národní galerie
slovenština + angličtina1582013
WidthHeightWeight
19,00 cm24,00 cm 0,70 kg

Reprezentativní katalog stejnojmenné výstavy ze sbírek Musée de Cluny je uvozený studiemi Michela Zinka a především i u nás známého znalce zvířecího světa ve středověku Michela Pastoureaua. Na úvodní stati navazuje samotný katalog rozdělený do deseti tematických oddílů, který přibližuje danou problematiku z mnoha různých úhlů.

Od září 2010 do ledna 2011 byla v pařížském Musée de Cluny k vidění výstava „Zlatem a ohněm. Umění Slovenska na konci středověku“, která představila ve francouzské metropoli umělecká díla vytvořená na slovenském území v 15. a na počátku 16. století.

Po třech letech je v prostorách Bratislavského hradu prezentován reprezentativní výběr uměleckých děl ze sbírek Musée de Cluny. Výstava nazvaná „Umenie a príroda stredovekej Európy“ má přiblížit nový pohled na středověké umění. Výstava byla poprvé k vidění v kanadském Québecu (Musée national des beaux-arts, 4. 10. 2012-6. 1. 2013).

K výstavě vychází reprezentativní katalog uvozený studiemi Michela Zinka a především i u nás známého znalce zvířecího světa ve středověku Michela Pastoureaua. Na úvodní stati navazuje samotný katalog rozdělený do deseti tematických oddílů, který přibližuje danou problematiku z mnoha různých úhlů.

Načítám data