POHÁDKY DO DLANÍ VEPSANÉ . Lena Banszel Freyová

Poetika, krása a tajemství života a přírody v pohádkách pro děti od pěti let.

Kniha je výběrem poetických pohádek, či spíše kouzelných příběhů plných přírody, tajemných maličkostí a přirozené moudrosti. Dětem přináší krásu a rozmanitost českého jazyka, vede je k zájmu všímat si detailů světa kolem a rozvijí jejich fantazii. Na první pohled něžné a křehké příběhy se dotýkají často i podstatných životních témat, jako je osamění, smutek a bolest. Proto jistojistě osloví i dospělé čtenáře, kteří v ní mohou najít momenty k zamyšlení, inspiraci, jemný humor a nadhled a nakonec i životní moudrost. Ilustrace akademické malířky Miroslavy Jakešové jsou ukázkou hlubokého vnitřního porozumění pro dětský svět a vizuálně umocňují zážitek z celé knihy. Doporučujeme dětem od pěti let a všem, kteří chtějí věřit pohádkám.    

Technické parametry:

Formát knihy: 202 x 252 mm

Vazba: V8

Rozsah knihy: 80 stran

Počet kapitol: 15

Počet barevných ilustrací: 20

Kdo je Lena Banszel Freyová

Lena je původním povoláním pedagog. Působila jako učitelka a ředitelka mateřské školy a od roku 1992 jako lektorka dalšího vzdělávání pedagogů. Je majitelkou agentury, která organizuje volnočasové aktivity pro děti s důrazem na rozvoj fantazie a tvořivosti. Je také autorkou několika pohádkových knih (Sbírka motýlů, Pohádky na dlani, Tvoření s pohádkou) a mnoha metodických sešitů, zaměřených na rozvoj tvůrčích schopností dětí. Její autorské texty a pohádky vysílá český rozhlas a Radio Proglas. Spolupracuje též s Českou televizí. Žije a pracuje na trojmezí Moravy, Polska a Slovenska, v horách uprostřed překrásné přírody, která je jí nevyčerpatelnou inspirací.

Kdo je Miroslava Jakešová

Miroslava Jakešová je akademickou malířkou a ilustrátorkou. Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, obor grafika a knižní ilustrace u Antonína Strnadela. Kromě své volné tvorby od 70. let pravidelně spolupracovala se Státním pedagogickým nakladatelstvím, s nakladatelstvím Albatros a později s nakladatelstvími Fortuna, Prometheus, Septima a další, pro která ilustrovala řadu školních učebnic. My všichni, co jsme v 70. a 80. letech chodili do škol, si určitě vybavíme její vtipně ilustrované učebnice matematiky, českého jazyka, dějepisu a dalších předmětů, kterými nám zpříjemňovala školní hodiny. Pokud jí v té době, kdy aktivně pracovala, zbyl čas, malovala, vytvářela grafiku nebo originální knihy pro své vlastní děti. V současné době stále pracuje a kromě ilustrací vytváří i originální loutky, které slaví úspěch po celém světě!

Načítám data