Blog

František Skála a jeho tajná organizace B. K. S. opět pokřtí svůj věčný kalendář

V pražském knihkupectví K–A–V–K–A proběhne ve středu 28. listopadu již tradiční křest věčného kalendáře HERECTVÍ, který vyrobila tajná organizace B. K. S., která operuje od roku 1974. Jejími členy jsou Dr. Il Škába Sklabinský (František Skála), Prof. Eckel Eeckelhaft (Pavel Lev), Pablo Augeblau (Pavel Prášil) a Jirek Zlobin-Lévi Ostrowid (Jiří Levý).

Součástí křtu bude i výstava fotografií v autorské adjustaci, která bude obohacena o nové dokumenty z UPSYCHU JSD. Fotografem je Václav Jirásek, vítěz Výroční ceny Czech Grand Design v kategorii Fotograf roku 2018.

Součástí vernisáže bude i koncert Jazz fantasy.

Umělec David Cajthaml vydá knihu milostných dopisů a vystaví ranou tvorbu

David Cajthaml denně píše milostné dopisy, které nyní ve spolupráci s knihkupectvím K–A–V–K–A vydává knižně ve sbírce Ahoj milá: milostné dopisy s chybami a pomlkami pro polibky. V úterý 23. 10. v 18 hodin knihu společně s Arnoštem Goldflamem slavnostně představí v knihkupectví K–A–V–K–A v Krocínově ulici 5, na rohu s ulicí Karolíny Světlé na Praze 1. 

Souhrnná monografie krajináře Františka Kavána se představí 
 v pražském knihkupectví K-A-V-K-A

Ve středu 17. 10. proběhne v pražském knihkupectví K-A-V-K-A představení obsáhlé monografie 
o zakladateli české realistické krajinomalby, Františku Kavánovi (1866-1941). Autorem souhrnné publikace, nazvané jednoduše „Dílo“, je významný český historik umění, PhDr. Michael Zachař. Součástí události bude i beseda s PhDr. Zachařem, zároveň bude pouze tento večer publikace k dispozici za zvýhodněnou cenu 1990 Kč.

Miloslav Moucha, Litvínov

LITVÍNOV 1962-1968

 

O vysídleném kraji I O zoufalství a hrubosti I O setkání s Josefem Jedličkou O světle a o lepším životě I Mystika

KATALOGY RAISONNÉ

pro odborníky, sběratele a milovníky umění

Jan Autengruber a Hana Autengruberová

Poznámky k vystavenému dílu Jana Autengrubera a Hany Autengruberové v KAVCE,duben/květen 2018

Načítám data