Zich, Lubomír

Zich, Lubomír

Lubomír zich je český umělec žijící a působící ve francouzském  Švýcarsku. Věnuje se kreslenému humoru a ilustraci. Černobílé pérovkové kresby uveřejňuje v časopisech a novinách. Zúčastnil se mnoha kurzů, je autodidakt.

Lubomír Zich se narodil v Praze v květnu roku 1949, kde prošel současně řemeslným a uměleckým studiem - 1958-1968 Studoval na lidové škole umění v Praze 4 a v letech 1964-1967 v Městské telekomunikační správě spojů. V roce 1969 pak emigruje do Švýcarska, kde se živí v oborech spojených s elektromechanikou, vyučováním klasické kytary a loutkářstvím. Věnuje se také knihovnictví, truhlářství, kinooperátorství a mnoha dalším činnostem. Od roku 1973 kreslí a ilustruje pro Švýcarský tisk a pracuje ve studiu kreslených filmů. Jeho všestranné nadání pak vykrystalizovalo v nadšení pro kresbu. V roce 1996 si otevřel vlastní tvůrčí ateliér. V současnosti žije v Lausanne, kde se věnuje kresbě a hudbě.

V roce 2016 vyšla v limitovaném nákladu 300 kusů jeho první kniha kreseb. Originály všech publikovaných kreseb jsou zájemcům k nahlédnutí, případně zakoupení v našem kamenném obchodě.

Načítám data